Metin2 Private Top Servers

Pvp Serverler

Hp üretimi hesaplaması nasıl olur - Tag topics metin2mmo.com

Hp üretimi hesaplaması nasıl olur Hp üretimi efsunu karakterinize ne kadar hp yükler, Hp üretimi efsunu size ne kadar can basmakta nasıl hesaplanır. Hp üretimi hesaplaması rehberi detay bilgileri içerir. Hp üretimi hesaplaması nasıl olur den başka konuları arama kutundan arattırın. Hp üretimi hesaplaması nasıl olur hakkında anlatım.


Serverler

Tarih:
Hp üretimi hesaplaması nasıl olur konusunda şu bilgilere de ulaşabilirsin: Efsunlardan HP üretimi efsunu ne işe yarar. HP üretimi efsunu nasıl çalışır sistemi nedir. Metin2 karakterinize HP üretimi efsunu faydası nedir.. Hp üretimi hesaplaması nasıl olur Bilgileri.

Hp üretimi hesaplaması nasıl olur - HP üretimi efsunu ne işe yarar, çalışma sistemi

Metin2 HP üretimi efsunu çoğu oyuncunun kullandığı bir efsundur. Fakat her karaktere gitmeyeceğini ve birkaç karakter sınıfında daha etkili olduğunu anlatmak isterim. Bu efsunu şu şekilde açıklayalım;

Hp üretimi nasıl çalışır: %... bir sayıya tamamladığımız bir hp üretim efsunumuz %50 ye denk geliyor diyelim. Normalde bildiğiniz üzere canınız hareketsiz iken belli bir miktar azaldı ise dolmaya başlar bu efsun %50 etki ettiğinde 1/2 kadar daha fazla can doldurması yapmaktadır. Yani canınız 500 er dolarken efsunu eklediğinizde 750 kadar can basma artışı olur. Bu 250 fazla can hp üretimi kısmından gelmektedir. Bu durum hareketli hareketsiz olması durumunda değişmektedir.

Önce terimler;
GEHÜD : Gerçek Hp Üretim Değeri
%GEHÜD : Gerçek Hp Üretim Değeri Yüzdesi

%GEHÜD = %ÖHÜD * %(Efsun hp üretimi+100)

%56 HP üretimli bir eşyayı taktığımızda size gelen HP üretimi şu şekilde olacaktır.
Hareketliyken : %GEHÜD = %1,1 * %(56 + 100) -> %GEHÜD = %1,716
Beklerken : %GEHÜD = %5,1 * %(56 + 100) -> %GEHÜD = %7,956

Şimdi sonraki hesaplamamıza geçelim. %GEHÜD‘den HP miktarımız ile de GEHÜD‘ümüzü hesaplayacağız.
GEHÜD = [(Max HP * %GEHÜD) / 100]

Örnek vererek açıklarsak canımız diyelim 15k olsun.  Buna göre hp üretimine bakalım;

Hareketliyken : GEHÜD = [(15.103 * %1,716) / 100] = 257,4
Beklerken : GEHÜD = [(15.103 * %7,956) / 100] = 1.193,4

Yani üzerimizde %56HP üretimi ve 15k HP varken hareket halinde yaklaşık 257±50, duruyorken ise 1193±100 HP üretecektir. Pvp serverler oyunlarında bu efsun işinize oldukça yarayacaktır. Diğer efsunların ne işe yaradığını bilmek için efsunlar ne işe yarar rehberine bakmalısınız. Efsunların hangi eşyalara gelebildiğini görmek için hangi efsun hangi iteme gelir rehberine de bakmanızı tavsiye ederiz. Hp üretimi efsunu size dururken kazandırması daha yüksek olduğu için bu efsunu int karakterler daha çok hareketsiz vuruş yaptığı için Şura ve şamanların yanı sıra okçu da kullanması daha faydalı olacaktır.

metin2 mmo, metin2 pvp serverler

Etiketler:

Hp üretimi hesaplaması nasıl olur Yorumları