Metin2 Private Top Servers

Pvp Serverler

1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri - Tag topics metin2mmo.com

1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri 1-1 ws savaşlarında İyileştirmeci şaman kazanması için ne yapmalıdır. İyileştirmeci şaman ve diğer karakterlere karşı ws atma taktikleri. detay bilgileri içerir. 1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri den başka konuları arama kutundan arattırın. 1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri hakkında anlatım.


Serverler

Tarih:
1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri konusunda şu bilgilere de ulaşabilirsin: En sağlam İyileştirmeci Şaman Efsunları nelerdir, Statü dağılımı, Taş dizimi, Ve diğer ayarları ile metin2 de en sağlam iyileştirmeci şaman rehberi. 1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri Bilgileri.

1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri - İyileştirmeci Şaman Efsun, Statü, Taş, Beceri Rehberi

Metin2 oyununda şamanlar oldukça önemlidir. Bu karakterlerin en önemli özelliği yanındaki karaktere yardımcı olmasıdır. Becerileri ile takım arkadaşlarını ve kendini kutsayarak oldukça hatrı sayılır güçlere sahip olurlar. Genelde ejder gücü şaman kullanılsada İyileştirmeci şamanmetin2 pvp iyileştirmeci şaman oldukça güçlüdür ve beceri kitabları oldukça ucuzdur. Hemen kasıp geliştirebileceğiniz bir karakterdir.

İyileştirmeci şamanın en önemli özellikleri; Kendine can yani hp basabilmesidir. Bunun yanında hava kılıcı gibi atağınıda arttırabilmektedir. Efsun dizilimi yaparken iki husus üzerinde yapılandırma yapacağız. 1. lonca efsunları, 2. 1-1 wslik efsunlar.

Lonca Efsunları Dizilimi;

Silah Seçimi;
Bir İyileştirme şaman için ideal olan Cennet ve Dünya çandır ama +45 ortalama ve Yari insanlara karşı güç efsunlu bir orkide çanı tamamen cennet ve dünyayı unutturur.Fazla uzatmadan efsuna geçiyorum.

Silah Efsunları;
+15 Delici Vuruş Şansı
+12 Güç
+12 Zeka
+15 Yarı insanlara karşı güç
+15 Kritik Vuruş Şansı
Taş Seçimi:Savaşçıdan koruyan taş+4, Suradan koruyan taş+4, Ninjadan koruyan taş+4

Zırh Seçimi;
Bizim zırhımız 70 levellik Siyah Elbise zırhıdır.%40 lık HP Üretimi bonuslu bir Mavi çeliğe dönüştürmemiz bizim handikapımız olur.

Zırh Efsunları;
Max HP
%15 Kılıç Savunması
%15 Bıçak Savunması
%15 Oka Karşı Dayanıklılık (Serverın durumuna göre Çiftel de denenebilir.)
%15 Büyü Hızı
Taş Seçimi:+4 Yaşam Taşı, +4 Korunma Taşı, +4 Savunma Taşı

Kask Seçimi;
Günışığı şapka ideal kasktır.

Kask Efsunları;
%15 Yarı insanlara karşı güç
%15 Büyüye karşı dayanıklılık
%8 Saldırı hızı
%25 HP Üretimi
%8 Zehirleme değişimi (Rakibi zehirlediğiniz zaman hp üretimi durur sadece potuyla doldurmaya çalışır.)

Küpe Seçimi;
Cennetin Gözü küpe tercih edilmelidir.(Beyaz altın küpe kullananlar var fakat iyileştirmeye hiçbir etkisi yok.)

Küpe Efsunları;
%15 Yarı insanlara karşı güç
%15 Kılıç Savunması
%15 Bıçak Savunması
%15 Çift el savunması
%15 Oka Karşı Dayanıklılık

Kolye Seçimi;Mor yakut kolye tercih edilmelidir. 

Kolye Efsunları;
Max HP
%15 Kılıç Savunması
%15 Bıçak Savunması
%15 Oka Karşı Dayanıklılık (Serverın durumuna göre Çiftel de denenebilir.)
%15 Kritik Vuruş Şansı

Ayakkabı Seçimi;
Mest eden ayakkabı tercih edilmelidir.

Ayakkabı Efsunları;
Max HP
%15 Kılıç Savunması
%15 Bıçak Savunması
%15 Oka Karşı Dayanıklılık (Serverın durumuna göre Çiftel de denenebilir.)
%15 Kritik Vuruş Şansı

Bilezik Seçimi;
Bilezik seçimimiz Beyaz Altın Bileziktir.

Bilezik Efsunları;
%8 Zehirleme şansı
%15 Yarı insanlara karşı güç
%15 Büyüye karşı dayanıklılık
%15 Delici Vuruş şansı
%15 Hasarı HPden emme

Kalkan Seçimi;
Burda seçimimizi herkes bilir her karaktere ayrı kalkan yapıp ws lerde o karakterin kalkanını kullanmalıyız.

Kalkan Efsunları;
%15 Yarı insanlara karşı güç
+12 Güç
+12 Zeka
Yakın dövüş saldırıları bloklama şansı %15
Sersemlik karşısında bağışıklık

1-1 Wslik Efsunları dizilimi;

Aşağıdaki efsunları parantez içindekine göre ayrı ayrı yapacaksınız. pvp serverler metin2 de bu sıralama daha uygundur

Metin2 1-1 Şaman Silah Efsunları:
Büyü Hızı
Zeka
Canlılık
Yarı İnsan
Kritik Vuruş

Metin2 1/1 Şaman Zırh Efsunları:
HP Absorbe
Max.HP
Kılıç-Bıçak Vb. ( Savaşcı, Şura için: Kılıc / Okçu için Ok / Şaman İçin: Çan veya yelpaze / Bıçakcı ninja için Bıçak savunması olması gerekir.)
Saldırı Değeri
Büyü Hızı

Metin2 1/1 Şaman Kolye Efsunları:
Kılıç-Bıçak Vb.( Savaşcı, Şura için: Kılıc / Okçu için Ok / Şaman İçin: Çan veya yelpaze / Bıçakcı ninja için Bıçak savunması olması gerekir.)
Max.HP
Sersemletme Şansı
HP Üretimi
Kritik Vuruş

Metin2 1/1 Şaman Ayakkabı Efsunları
Max.HP
Kritik Vuruş
Saldırı Hızı
Sersemletme Şansı
Kılıç-Bıçak VB. ( Savaşcı, Şura için: Kılıc / Okçu için Ok / Şaman İçin: Çan veya yelpaze / Bıçakcı ninja için Bıçak savunması olması gerekir.)

Metin2 1-1 Şaman Bilezik Efsunları:
HP Absorbe
Yarı İnsan
Delici Vuruş
Büyü Dayanıklık
Max.HP

Metin2 1-1 Şaman Kask Efsunları:
Yarı İnsan
Saldırı Hızı
Zehirleme Şansı
Büyü Dayanıklık
Hp Üretimi( bu efsun oynadığınız swye göre değişir )

Metin2 1/1 Şaman Kalkan Efsunları:
Zeka
Canlılık
Beden Blok
Sersem Bağışıklık
Yarı İnsan

Statü Dağılımı Nasıl Olmalıdır?

İNT>=>VİT>>DEX>>STR

Fazla pot harcamamak için ve kasılmanın kolay olması için int ile vit eşit gitti.

İNT>>>VİT>>>DEX>>>STR wslik ve hızlı gelişim gösteren serverler de 1-1 e daha önem veriliyorsa bu stat dağılımı daha uygundur.

VIT: 90(120, 127..)
INT: 90(120, 127..)
STR: geri kalan hepsi
DEX: 90(120, 127..)

Beceri gelişimi sıralaması ne olmalıdır

1.Şimşek atma
2.İyileştirme
3.şimşek çağırma
4-hız
5-şimşek pençesi

1-1 Wslik Savaşlarda Şaman Savaştırma Taktikleri;

Ninja ile ws atarken:Nİnjalarla (yakın dövüş:bıçakcılarla ws atarken skillerinden çok düz vuruşları can yakar çünki skille 5-6k atan bir ninja düz vuruşla 1.k 1.5k arası atar. o yüzden etrafında dönerek atalım 1skil+düz vuruş taktiği ile yenebiliriz .ninjayla ws atarken düz vuruş yapıp yere düştükten sonra skil atarak oynarsak ninjanın bize karşı şansı 0'a iner.Okçular ile ws:enrahat wsleriniz okçularla olacaktır 2'nide uzaktan skil atabiliyorsunuz ama okçular yere düşüremiyor okçuların en can alıcı noktası zehirli ok ile sizi zehirlemesidir diğer karakterler için ne kadar çok büyük sorun olsada siin için hiç sorun değil çünki iyileştirme yaptığınızda direk zehir gider + 4-5karası hp verir. okçu ile wsatarken okçu'dan korkmayın dibine girin resmen ne kadar çok uzaktan vurursanız o kadar az damage atarsınız iyice yanına geldiğinizde düz vuruşlarınızlada yerden kaldırmazsınız böylece ws'yi alırsınız.
Savaşçı ile ws atarken:Arkadaşlar malum savaşçılarda bedenseller sizi yerden kaldırmaz.Zihinsellerde hiç yere düşmezler.Bedensellerle ws atarken ws ilk başladığında hemen şimşek atma atın ardından şimşek çağırma(eğer wsde karşı taraf sersem yerse işiniz çok kolaylaşır rahatça öldürürsünüz) ardından şimşek pençesi ws atarken mesela tam çevirme atarken sağa sola kayın böylece skil sizi etkilemez ve sizde bu arada iyileştirme skilinizi uygularsınız böylece 4-5k arası hp doldurmuş olur+zehir yediyseniz zehirden kurtulursunuz böylece işiniz kolaylaşır karşı taraf tam sersem yediğinde tüm skilleriniz çakın ve ful düz atak vurun ve vs bitmiştir kazandınız.Zihinsel İle ws atarken işiniz zor çünki zihinseller hiç yere düşmez ama yavaştırlar ful dönerek oynayın ws'de ful hareket halinde olun böylece skillerinizi daha rahat çakarsınız ayrıca ws'de zihinseller yavaş olduğu için düz attack yapın çoğunlukla yelpaze ve çan sav yapmadıkları için sağlam damage verirsiniz böylece ws kralı olursunuz.
Şamanlarla ws:sıra geldik şamanlara yani bizim sınıfdaşlarımıza(bana garip geldi) ejderha gücü şamanlarla ws atarken onların kritiği olabilir ama sizinde büyü hızınız var ayrıca hp üretimi fazlalığınız sayesinde hp'nizi daha hızlı dolduruyorsunuz ve her iyileştirme basışınızda 4-5k arası hp doluyor ve bu aradada pot basıyo oluyosunuz ve resmen ölümsüz'e yakın oluyorsunuz şimdi tam ws başladığında ilk olarak şimşek atma ardından şimşek çağırma düz vuruş ve şimşek pençesi atıyoruz benim en etkili yöntemim şimşek çağırma attıktan sonra yeredüşürüp ardından pençe atıp yeniden bu taktiği yapmak böylece bu combomuzla wsyi rahatça yenersiniz
Sura ile ws:karabüyü suralarla ws atarken olduğu kadar uzakta durmaya çalışın (abartmadan) 2'nizde büyü skili atıyorsunuz ama onda karanlık koruma var ama hiç sorun değil sizdede iyileştirme var karabüyüsura ile ws atarken bol bol skillerinizi kullanın çünki yakın temas'da hem size ateş hayaletiyle 1k 1k vurur hem düz vuruş+ hem ateş vuruş yapar böylece işiniz iyice zorlaşır ful skil atarak oynayın oda öyle oynayacaktır tam sersemlettiğiniz anda ardı ardına skillerin çakın ve vsniz bitmiştir.
BüyülüSilah Sura ile ws:Okçudan bile daha rahat ws yapabilceğiniz bir sınıftır büyülü sura çünki skilleri büyü çözme hariç hem yakınınzdayken atıyo ve skilin işlememe oranı acayip yüksek mesela parmak darbesi yaptı az kaysanız direk işlemicek o yüzden çok rahatsınız şimdi ws başladı arkadaşlar tabi klasik bir olay hemen size büyü çözme atacaktır siz etrafında dönerek iyileştirme yapın sonra ful hareket halinde skillerinizi atın size büyü çözme attıkça siz iyileştirme yapın tüm karakterler büyü çözme yüzünden yenilir ama sizin için %0 sorun.
İyileştirme Şaman ile WS:Bizde iyileştirme şamanız oda iyileştirme şaman(yoksa kardeşlermi ??)Sizde hızlıca canınızı dolduruyosunuz oda bu ws'de her konuda eşit olucağınız için (pwpde eşitsiniz ama türkde item farkından yenersiniz rahatca)iş biraz şansa bakar her an gelen bir kritik yada sersemleme ws'yi bitirir karşınızdaki şaman eğer sizin gibi bir item dizilimi yapmadıysa çok şanslısınız çünki ws hertürlü sizin eğer sizinki gibiyse iş el çabukluğuna bakar.

Etiketler:

1-1 Wslik İyileştirmeci Şaman Taktikleri Yorumları